Пройшла робоча зустріч з питань ВІЛ-інфекції

None

У робочій зустрічі з питань ВІЛ-інфекції, яка проходить у Львові беруть участь директор КП “Обласний інформаційно – аналітичний центр медичної статистики” РОР Людмила Рибчук та завідувач сектору профілактики та боротьби зі СНІДом центру соціально значущих захворювань Центру Валентина Кравчук.

Мета зустрічі – обговорити стан виконання основних показників державної стратегії протидії ВІЛ-інфекції/СНІДу, ТБ та ВГ до 2030-го року; реалізацію програм профілактики захворювання. У робочій зустрічі беруть участь представники Міністерство охорони здоров'я України, Центр громадського здоров’я України, World Health Organization (WHO), ГФ,CDC, НСЗУ, представники мультидисциплінарних команд областей, IEIX, АГЗ,I-TECH, представники профільних департаментів.

Про роль обласних адміністрацій щодо надання послуг з ВІЛ-інфекції у режимі онлайн розповів директор Департамент цивільного захисту та охорони здоров'я населення РОДА Oleg Vivsiannik.

Рівненщина є хабом для надання меддопомоги для ВПО. У 2022 році в область прибуло понад 80 тисяч ВПО, з них майже 500 – ВІЛ-інфіковані особи.

Фахівці КП «Обласний інформаційно-аналітичний центр медичної статистики» РОР проводять епіднагляд, координацію лікування ВІЛ-інфекції, формування потреби в АРТ препаратах, профілактику передачі ВІЛ від матері до дитини, профілактику лікування опортуністичних інфекції, моніторинг тестування на ВІЛ-інфекцію в ЗОЗ усіх рівнів надання меддопомоги.

Ці питання розглядають щоквартально на засіданнях обласної координаційної ради з питань протидії ВІЛ та ТБ. На 1 січня цього року в області під медичним спостереженням перебуває 2392 особи, з них дітей, ВІЛ-статус яких перебуває у стані підтвердження (народжені від АВІЛ-інфікованих жінок). Серед 2392 ВІЛ-інфікованих осіб у 760 встановлено діагноз СНІД. В області АРТ отримують 2133 ВІЛ-інфіковані особи. Від 24 лютого 2022 року надано допомогу 149 –ти ВІЛ-інфікованим ВПО та 14 особам з груп ризику щодо ВІЛ.

Обстеження на ВІЛ-інфекцію відбувається на усіх рівнях надання меддопомоги, у тому числі і в приватних – клініках “Благодир”, ПЛ “Діла”, ТзОВ “МЦ 100 відсотків життя Рівне”.